Wiadomości

Po pijanemu chciał się włamać do kościoła w Zawadzkiem, ale utknął w oknie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Zawadzkiego zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Mieszkaniec powiatu strzeleckiego usłyszał zarzut usiłowania włamania. Wpadł na “gorącym” uczynku. Policjanci nakryli go, jak zwisał na wysokości około 3 metrów z okna kościoła. Okazało się, ze w swoim organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Kilka dni temu, podczas jednej z nocnych służb, policjanci z Zawadzkiego zostali wezwani w okolice kościoła w mieście. Według przekazanej informacji miał się tam kręcić mężczyzna. Mundurowi pojechali zweryfikować to zgłoszenie.

Policjanci na miejscu sprawdzili cały teren. W pewnym momencie – na wysokości ok. 3 metrów – zauważyli zwisającego z kościelnego okna, niedoszłego włamywacza. Mundurowi pomogli zejść mężczyźnie na ziemię. Badanie alkosensorem pokazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Zaraz po wytrzeźwieniu, 32-latek usłyszał zarzut usiłowania włamania, do którego się przyznał. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za takie przestępstwo grozi nawet do 10 lat więzienia.

/opolska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!