Świat Wiadomości

Planned Parenthood zostało posądzone o… białą supremację

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl Kanye West  – amerykański raper, wokalista, producent muzyczny oraz projektant mody w święto narodowe USA przypadające 4 lipca ogłosił chęć startowania w wyborach prezydenckich. Sam przyznaje, że ma niewielkie pojęcie o podatkach czy polityce zagranicznej a skupia się na hasłach mających przynieść mu poparcie wśród Afroamerykanów.

Okazuje się, że w dobie ciągłych zamieszek i wzrastającej przemocy, ucierpieć może aborcyjny gigant Planned Parenthood, którego celem jest propagowanie kompleksowej edukacji seksualnej i szerokiego dostępu do legalnej antykoncepcji i aborcji. Organizacja jest również operatorem jednej z największych sieci klinik oferujących zabiegi związane z aborcją, antykoncepcją oraz diagnostyką chorób wenerycznych.

Jeszcze na początku lipca West określił Planned Parenthood jako organizację „białej supremacji” i powtórzył ostatnio te słowa w innym oświadczeniu, wypowiadając się  przeciwko “planowemu” zabijaniu nienarodzonych czarnych dzieci przez korporację aborcyjną. Występując w podcastie Nicka Cannona „Cannon’s Class” raper wyjaśnił, że założył własną partię polityczną, Birthday Party, by kandydować na prezydenta. Zrobił to głównie z powodu swoich przekonań dot. obrony życia nienarodzonego.

– Istnieją pewne surowe fakty dotyczące ludobójstwa Czarnych, jakim jest aborcja. Dzieje się to każdego dnia, a teraz Bóg dał mi informacje i nie dał mi żadnych innych informacji poza tymi informacjami (…) więc to oznacza, że ​​On chce, żebym powiedział to teraz. W ciągu 50 lat były to 22 miliony – ponad 22.5 miliona – czarnoskórych poddanych aborcji strategicznej i celowej. Planned Parenthood zostało założone i umieszczone w społecznościach mniejszościowych, aby zabijać Czarnych – stwierdził West. – Aborcja to zabójca numer jeden Czarnych w Stanach Zjednoczonych.

Założycielkę PP, która początkowo nosiła nazwę American Birth Control League, Margaret Sanger, nazwał “białą suprematystką” i przypomniał, że przyjęła również zaproszenie na spotkania  Ku Klux Klanu. Sanger współpracowała z Lothropem Stoddardem, wysokim rangą członkiem Klanu, który powiedział, że „rasy inne niż białe należy wykluczyć z Ameryki”. W 1939 r. Sanger zapoczątkowała projekt, którego celem było ograniczenie ubóstwa czarnych mieszkańców południa USA poprzez rozpowszechnienie wiedzy na temat środków antykoncepcyjnych (tzw. Negro Project). Uważała, że ubóstwo jest ściśle związane z posiadaniem dużej ilości dzieci i sądziła, że ograniczenie rozrodczości pomoże ograniczyć biedę. Projekt był atakowany przez oponentów Sanger i przedstawiany jako “plan eksterminacji” czarnych mieszkańców USA.

W USA robi się coraz bardziej ciekawie.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!