Świat Wiadomości

McDonald’s został oskarżony o dyskryminację na tle rasowym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sieć restauracji fast food McDonald’s została pozwana przez grupę byłych ciemnoskórych franczyzobiorców, którzy oskarżyli grupę o dyskryminację – informuje Financial Times.

Jak podaje FT, McDonald’s miał umieszczać ich biznes w miejscach, które były skazane na porażkę i odmawiać im wsparcia analogicznego do tego, które dostawali biali kontrahenci.

W pozwie złożonym w sądzie federalnym w Illinois, około 50 byłych franczyzobiorców twierdziło, że nastąpił „exodus” czarnych franczyzobiorców z systemu, ponieważ McDonald’s standardowo umieszczał ich w dzielnicach o wysokiej przestępczości i w lokalach wymagających remontu.

Twierdzą również, że podlegali surowszym standardom kontroli. W rezultacie liczba niebiałych franczyzobiorców w systemie spadła z około 400 w 1998 r. do mniej niż 200, podczas gdy całkowita liczba restauracji franczyzowych wzrosła ponad dwukrotnie do 39 tys.

Co na to McDonald’s?Grupa powiedziała w oświadczeniu: „Nie tylko kategorycznie zaprzeczamy zarzutom, że ci franczyzobiorcy nie byli w stanie odnieść sukcesu z powodu jakiejkolwiek formy dyskryminacji ze strony McDonald’s, ale jesteśmy przekonani, że fakty pokażą, jak bardzo jesteśmy zaangażowani w różnorodność i gwarantowanie równości szans wszystkich naszych franczyzobiorców, dostawców i pracowników”.

Co wy na to?

Źródło: 300gospodarka.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!