Felietony

Pisaliśmy o tym dziewięć miesięcy temu…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzesze migrantów próbują wedrzeć się do naszego kraju, a będzie dużo gorzej, bowiem na razie do polsko-białoruskiej granicy dotarła tak naprawdę jedynie forpoczta, podczas gdy główna masa migrantów wciąż jest w drodze i nadciągać będzie w ciągu kolejnych tygodni i miesięcy.

To, czego dotąd doświadczały głównie kraje Europy Zachodniej i Południowej, teraz dotyka także nas. Czy można to było przewidzieć? Czy można było się na to przygotować, albo temu przeciwdziałać? Co sprawiło, że Europa, która przez wieki kolonizowała inne kontynenty, dziś jest kolonizowana?

Od lat konsekwentnie powtarzamy, że zalew Europy przez ludność z południa, przede wszystkim ze świata muzułmańskiego, wisi nad nami niczym miecz Damoklesa. Kryzys migracyjny, który miał miejsce w 2015 roku, to był jedynie przedsmak tego, co nas czeka w przyszłości…

Owszem, wydarzenia z roku 2015 wywołały szok w Europie, także w Polsce, ale później jakby wszyscy lub prawie wszyscy o tym zapomnieli. Dlatego dziewięć miesięcy temu wydaliśmy specjalny numer magazynu Magna Polonia, poświęcony tej właśnie kwestii. Wówczas wielu mówiło nam, że temat jest nie na czasie… A dziś?

Magna Polonia numer 24 – Czy Europa będzie islamska?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!