Wiadomości

ONZ stworzy “czarną listę” osób przeciwnych LGBT?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Biuro ds. Praw ONZ zbiera nazwiska osób, którzy w jakikolwiek sposób sprzeciwiają się LGBT. Taką informację podał portal Centrum Rodziny i Praw Człowieka, C-Fam.org.

Politycy, przywódcy religijni i organizacje pro-życie z całego świata prawdopodobnie trafią na „czarną listę” Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. praw człowieka. Według portalu C-Fam to działanie może posłużyć do nałożenia sankcji na rzeczników prorodzinnych i inne osoby zaangażowane w tego typu działalność.

Wezwanie Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka potępia, według C-Fam obrońców życia i rodziny, którzy kwestionują „ideologię gender”, jako wyznawców teorii spiskowych.

Z kolei zdaniem Biura nie ulega wątpliwości, że gender nie jest ideologią. W tekście stwierdzono, że cechy związane z płcią i płciowością mogą być konstruowane także społecznie.

W swym wezwaniu Biuro Praw ONZ prosi o przykłady „publicznych wypowiedzi lub oświadczeń przywódców politycznych i/lub religijnych”, którzy kwestionują prawa LGBT.

W świetle wezwania narracje działaczy prorodzinnych są “wykorzystywane do podsycania przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową oraz ich szczególny wpływ na prawa seksualne i reprodukcyjne”.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!