Polska Wiadomości

Kaufland wycofuje ze swojej oferty jaja z chowu klatkowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sieć hipermarketów Kaufland będzie dążyć do tego by już na początku 2022 roku wszystkie jaja świeże w asortymencie sieci pochodziły wyłącznie z chowu ściółkowego, ekologicznego lub z wolnego wybiegu.

Początkowo firma chciała osiągnąć ten cel do 2025 roku. Kaufland postanowił przyśpieszyć prace nad asortymentem jaj świeżych. Wspólnie z producentami będzie dążyć do zastąpienia popularnych „trójek” czyli jaj z chowu klatkowego, jajkami pochodzącymi z chowu ściółkowego, ekologicznego oraz z wolnego wybiegu.

Sieci sklepów rezygnuje ze sprzedaży jaj klatkowych Bez jajek z chowu klatkowego w Kaufland Jaja pochodzące z alternatywnych form chowu klienci już dziś mogą znaleźć w szerokim asortymencie sieci Kaufland. Pod markami własnymi Kaufland oferuje wyłącznie jaja z chowu alternatywnego, takie jak jaja świeże K-Classic z chowu ściółkowego oraz z wolnego wybiegu, jaja K-Bio z chowu ekologicznego, a także jaja od kur zielononóżek marki K-Stąd Takie Dobre!, których warunki chowu są identyczne  jak w przypadku chowu na wolnym wybiegu. O ich zaletach dla środowiska sieć regularnie komunikuje w gazetkach reklamowych, m.in. podczas specjalnej akcji sprzedażowej − Festiwalu Jaj oraz w kanałach online.

Roślinne mielone, burgery, klopsiki i fileciki od Garden Gourmet w Kauflandzie Poza ofertą jaj świeżych Kaufland zwraca także uwagę na jaja wykorzystywane w przetworzonych produktach marek własnych. Już teraz jaj z chowu klatkowego nie znajdziemy w wybranych rodzajach makaronów, gofrach, bułeczkach mlecznych i biszkoptach marki K-Classic.

Klienci sieci mogą kupić także m.in. majonez oraz pastę jajeczną ze szczypiorkiem K-Stąd Takie Dobre!, w których wykorzystano jaja pochodzące od kur z chowu na wolnym wybiegu. Jaj z chowu klatkowego nie sprzedają już m.in. sieci Aldi (w markach własnych) i Makro.

Kto następny?

Źródło: wirtualnemedia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!