Wiadomości

Awaria w mBanku. Klientom poznikały pieniądze z kont

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Awaria w mBanku. Wielu klientów po zalogowaniu się na konto stwierdziło, że nie zgadza się saldo. Za płatności w sklepie lub internecie bądź wypłaty pieniędzy z bankomatów bank dwukrotnie pobierał należną kwotę – czytamy na portalu TVP Info.

Klienci próbowali dodzwonić się na infolinię, ale ta nie działała przez wiele godzin – informuje portal Money.pl. Swoimi wątpliwościami dzielili się w mediach społecznościowych.

W poniedziałek po godz. 22 mBank potwierdził, że doszło do błędu, który wkrótce zostanie usunięty. Nie wyjaśniono jednak, co było przyczyną awarii oraz którzy klienci zostali przez niego dotknięci – a więc wszyscy, którzy korzystali z rachunku i podpiętej do niego karty w poniedziałek, a może nawet we wcześniejszych dniach.

„Niektórym klientom podwójnie pobraliśmy z konta płatności kartami debetowymi. W części przypadków, kiedy np. zwracali coś do sklepu, mogli zobaczyć podwójne uznanie na rachunkach. W nocy naprawiliśmy ten błąd. W historii operacji klienci zobaczą korektę transakcji. Przepraszamy za wszystkie utrudnienia” – poinformował rzecznik prasowy banku.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!