Polska Wiadomości

OMZRiK manipuluje w sprawie pobicia dwójki Ukraińców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwa dni temu doszło w Gdańsku do pobicia przez trójkę podpitych Polaków, dwójki nieletnich Ukraińców. W sprawę wmieszał się OMZRiK, słynący z nagonki na polskich patriotów. Wymyślił, że atak miał miejsce w wyniku ochraniania przez władze rasistów i ksenofobów.

OMZRiK manipuluje w sprawie pobicia dwójki Ukraińców. Gdańscy policjanci zatrzymali 26-letnią kobietę, po tym, jak zaatakowała 16-latkę z Ukrainy i uszkodziła jej telefon. Kiedy 16-letni kolega stanął w obronie dziewczyny, został pobity przez dwóch mężczyzn. Sprawcy zniszczyli mu też okulary oraz saszetkę z telefonem. Kryminalni w środę zatrzymali jednego z nich. Wczoraj, 7.09 br., policjanci z Komisariatu II Policji zatrzymali trzecią osobę do tej sprawy. 43-letni mężczyzna został doprowadzony do jednostki Policji i wykonywane są z nim czynności procesowe.

26-latka i 28-latek usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Wstępne ustalenia policji wskazują, że czyny miały charakter chuligański, a nie motywowany narodowością ofiar. Decyzją prokuratora cała trójka jest pod policyjnym dozorem i ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz ze świadkami.
Do sprawy, w swoim stylu odniósł się, słynący z nagonki na polskich patriotów, samozwańczy “Ośrodek Monitorowania Zachowań RAsistowskich i Ksenofobicznych”. Jego szef, Konrad Dulkowski, wbrew ustaleniom śledczych i prokuratury, doszukał się w wydarzeniu przestępstw na tle rasistowskim i ksenofobicznym. Po emocjonalnej, abstrakcyjnej treści wpisu na profilu OMZRiK, nastąpiło podsumowanie, w którym czytamy:
Do tego prowadzi nawoływanie do nienawiści. To dzieje się, gdy państwo nie reaguje na propagandę skrajnej prawicy. Gdy minister sprawiedliwości wypuszcza z więzień faszystów, a jego prokuratorzy chronią rasistów i ksenofobów.
OMZRiK
Do manipulatorskiego wpisu postanowiła odnieść się Polska Policja. Napisała: Policjanci z Pomorska Policja zatrzymali sprawców tego haniebnego, chuligańskiego zdarzenia. Z materiałów sprawy nie wynika, aby przyczyną był wątek na tle narodowościowym, ale sprawa jest poddawana szczegółowej analizie.
Obszerniejszy komunikat policji z zajścia, można przeczytać tutaj.
omzrik
NASZ KOMENTARZ: Skrajnie lewicowy OMZRiK, w swym fanatyzmie uważa, że wie lepiej od policji, do czego doszło oraz próbuje przypiąć wybryki chuligańskie pod rzekomą działalność swoich wrogów z obozu prawicowego i patriotycznego. Zaliczanie wszystkich sprzeczek z Ukraińcami do motywowanych nienawiścią na tle narodowym to bardzo groźna, znana z Zachodu praktyka, prowadząca do uczynienia z nich “świętych krów”, podobnie jak z Żydów i murzynów. To też nie pierwszy raz, gdy szef “Ośrodka” Konrad Dulkowski promuje teorię spiskową, zgodnie z którą tego typu ataki są następstwem urojonej przez niego, rzekomej ochrony przez polskie prokuratury, rasistów i ksenofobów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!