Wiadomości

Odlot – Auchan też rezygnuje ze sprzedaży żywych karpi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z im większym zaangażowaniem walczy lewactwo o „prawo do aborcji”, jak rośnie z jego strony presja na likwidację klauzuli sumienia, tym zapalczywiej stara się ono zmusić nas do zaprzestania jedzenia mięsa, ryb i wszelkich pokarmów pochodzących od zwierząt, tym większa jest ich troska o „prawa zwierząt”.

Biedronka, Lidl, a teraz Auchan. Kolejna sieć wycofuje się ze sprzedaży żywych karpi. Decyzja obowiązywać będzie od tegorocznych świąt – informuje porta Wirtualna Polska.

Auchan już wcześniej stopniowo ograniczało sprzedaż żywego karpia – w zeszłym roku można było je kupić w już tylko w 11 sklepach sieci.

Decyzja Auchan, jak donosi Wirtualna Polska, to wynik rozmów z „polskimi organizacjami prozwierzęcymi”, takimi jak Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Fundacja Alberta Schweitzera i Compassion Polska.

– To bardzo ważna zmiana w kierunku poprawy dobrostanu zwierząt. Sprzedaż żywych ryb wiąże się z ich ogromnym cierpieniem na każdym etapie: odławiania, sortowania, transportu i sprzedaży – mówi Maria Madej ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

– Mamy nadzieję, że kolejne sieci sklepów zdecydują się na ten etyczny krok, zwłaszcza że tego właśnie oczekuje coraz większa grupa konsumentów – dodaje.

Wygląda na to, że w rzeczywistości, do której zmierzamy, wszystko postawione jest na głowie…

/finanse.wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!