Wiadomości

Oddziały LNA przypuściły szturm na pozycje wojsk libijskich w południowo zachodniej Libii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przedstawiciel dowództwa wojsk Rządu Porozumienia Narodowego (GNA) w Ubari Madżdi Bouhna, oświadczył, że milicje Haftara zaatakowały ich siły stacjonujące w kwaterze głównej na region wojskowy Sabha, dowodzone przez Alego Kannę, naruszając w ten sposób obowiązujące zawieszenie broni.

Bouhna powiedział w rozmowie telefonicznej z Libya Al-Ahrar TV, że grupa atakująca jest dowodzona przez Mabrouka Sahbana i podąża za milicją Karama, która jest okopana wokół kwatery głównej na region wojskowy.

Przypomnijmy, że wiosną br. wspierane przez Turcję siły GNA przeprowadziły zwycięską kontrofensywę, która doprowadziła do przejęcia kontroli nad zachodnią częścią kraju przez siły wierne Rządowi Porozumienia Narodowego. Została ona powstrzymana pod koniec pierwszej dekady czerwca na przedpolu Syrty i Al-Dżufry:

Wiosenna ofensywa sił protureckich w Libii

Później walki toczyły się z dużo mniejszą intensywnością, która do tego stopniowo malała, a 23 października br. doszło do podpisania (zawartego pod egidą ONZ) trwałego zawieszenia broni, obowiązującego na terenie całego kraju.

ONZ: Strony libijskiej wojny domowej osiągnęły porozumienie w sprawie trwałego zawieszenia broni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!