Wiadomości

O. Tadeusz Rydzyk: Ostatnimi czasy ideolodzy gender nasilili swoją agresję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Żeby na uniwersytetach były studia genderowe? Jakie to studia? Jaka to nauka? – pytał o. Tadeusz RYdzyk w czwartkowym programie „Rozmowy niedokończone” na antenie Radia Maryja.

– A ostatnimi czasy ideolodzy gender nasilili swoją agresję. Wszystkie siły rzucili na Polskę. Ojciec Święty Jan Paweł II dwa lata przed wyborem na papieża w Stanach Zjednoczonych mówił, że jest silna konfrontacja między Kościołem a anty-Kościołem. Najszersze kręgi Kościoła nie zdają sobie sprawy z tego. Polska też musi wejść w tę próbę – podkreślił dyrektor Radia Maryja.

– Ważna jest również kwestia mediów publicznych – dodał.

– Jak dziś wygląda TVP? Są tam emitowane filmy i seriale, gdzie pokazuje się „piękną rodzinę” składającą się z dwóch panów. Jeden z tych panów jest „żoną”, a drugi – „mężem”. Rozmawiałem z różnymi decydentami w Polsce. Mówią oni, że są jakieś umowy – jakie umowy? Na zgorszenie? Tam pokazali, że ta „rodzina” z dwóch panów, to piękna rodzina, a te normalne to patologia. Czy nie jest to sączenie zła? Cztery lata rządzi już Prawo i Sprawiedliwość; i oczywiście, w TVP jest dużo dobra i dzięki Bogu, ale nie wystarczy jedynie transmitować Mszy św., a potem pokazywać takie seriale. Mówię to głośno, aby apel trafił do prezesa TVP. Nie mam nic do stracenia. Przecież nie będą mnie szantażować – zaznaczył o. dr Tadeusz Rydzyk.

/radiomaryja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!