Świat Wiadomości

Nowy elektryk eksplodował. Milionowe straty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Nocatee na Florydzie doszło do wybuchu samochodu elektrycznego. Nowy pojazd został zaparkowany w garażu, gdzie po 22 godzinach doszło do samozapłonu i wybuchu.

Nowy elektryk eksplodował. Splot wydarzeń, który do tego doprowadził był prozaiczny. Jennifer Ruotolo była właścicielem pojazdu elekrycznego. Gdy się zepsół i odstawiła go do naprawy, otrzymała zgodnie z treścią swojej polisy, pojazd zastępczy – nowy samochód marki Mercedes Benz EQE350+ z 2023 roku.

Pojazd, który niedawno wyjechał z taśmy produkcyjnej, stał w garażu przez około 22 godziny, po czym doszło do jego eksplozji. – Wyszłam do pracy, mój mąż usłyszał syk i trzask, nagle garaż wypełnił się dymem. Samochód zapalił się i eksplodował – powiedziała kobieta w wywiadzie dla stacji News Jax 4.

Według kobiety, w chwili samozapłonu, samochód nie był podłączony do ładowania.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zgłosili gęsty czarny dym i płomienie wydobywające się z garażu. Przeprowadzili wewnętrzne gaszenie, opanowali pożar i szybko ugasili ogień – czytamy z kolei w komunikacie strażaków.

Służby pokazały również zdjęcia. Widać na nich wielu strażaków i specjalistyczny sprzęt użyty do ugaszenia ognia. Na zdjęciach widzimy również zniszczenia po pożarze. Z publikacji “Miami Herald” wynika, że straty szacowane są na około milion dolarów.

W sieci pojawił się również film z incydentu, nagrany przez świadka tuż przed przybyciem strażaków. Na filmie widzimy garaż pochłonięty przez ogień, w tle słychać wycie strażackich syren.

Nagranie można obejrzeć na portalu Instagram tutaj.

NASZ KOMENTARZ: O ile można jeszcze zrozumieć samozapłon starego pojazdu elektrycznego, który nie był właściwie eksploatowany i serwisowany, zdarzenie takie z pojazdem nowym jest całkowitym kuriozum. Po raz kolejny pokazuje to jak niebezpieczne są te pseudoekologiczne samochody. Czy zieloni komuniści i globaliści porzucą ideę elektrycznych samochodów? Należy w to wątpić.

Polecamy również: Światowe Dni Młodzieży promują zielony komunizm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!