Polska Wiadomości

3 lata więzienia za banderyzm. Jest projekt nowelizacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Złożony w sejmie projekt nowelizacji Kodeksu Karnego wprowadza do art. 256 kodeksu karnego zapisy, zgodnie z którymi za propagowanie w Polsce ideologii OUN i pochwalanie działalności UPA grożą 3 lata więzienia.

3 lata więzienia za banderyzm. W piątek 28 lipca br. Ruch Społeczny Porozumienie Pokoleń Kresowych złożył w Sejmie III RP projekt nowelizacji ustawy Kodeks Karny, dotyczącej penalizacji banderyzmu. Dokument, wraz z uzasadnieniem i listem przewodnim, został wysłany do każdego klubu i koła parlamentarnego z osobna. Przesłano go również do Parlamentarnego Zespołu ds. Kresów, Kresowian i dziedzictwa Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej.

Na stronie internetowej inicjatywy, Jacek Boki napisał:

W dniu wczorajszym 28 lipca 2023 roku, Ruch Społeczny Porozumienie Pokoleń Kresowych z siedzibą w Warszawie, złożył w Sejmie RP, do każdego Klubu i Koła poselskiego z osobna, a także  do Komisji Sejmowej ds Kresów, swój projekt ustawy o penalizacji banderyzmu w Polsce, to jest o całkowitym zakazie propagowania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zbrodniczej, nazistowskiej ideologii OUN – UPA, oraz wszelkiej symboliki wywodzącej i odnoszącej się do tejże ideologii i ludobójczych, kolaboracyjnych, ukraińskich formacji zagłady w służbie Adolfa Hitlera i III Rzeszy, odpowiedzialnych za zagładę polskiej ludności Wołynia, Małopolski Wschodniej i obecnych ziem południowo – wschodniej Polski, w latach 1939 – 1947, choć faktycznie ludobójcze zbrodnie ukraińskich bandytów spod znaku OUN – UPA i SS Galizien, trwały jeszcze na terenie Bieszczad do 3 września 1949 roku, kiedy to żołnierze Wojska Polskiego, zlikwidowali ostatnią bandycką sotnię UPA.

W związku z tym, w imieniu autorów tej ustawy, jak również swoim własnym, zwracam się do Wszystkich Państwa, o jak najszersze rozpropagowanie tego tekstu, zawierającego, złożony w dniu wczorajszym w Sejmie RP, projekt tej ustawy i społeczne naciski na posłów wszystkich sejmowych ugrupowań w miejscach Państwa zamieszkania, o jak najszybsze wniesienie jej na forum Sejmu RP i przyjęcie tej ustawy przez Zgromadzenie Narodowe, bez żadnych zmian w jej brzmieniu.

Treść projektu wraz z uzasadnieniem można znaleźć na stronie kresywekrwi.blogspot.com

NASZ KOMENTARZ: Niestety obawiamy się, że projekt ten utknie w zamrażarce sejmowej. Pseudo polskie władze warszawskie nie widzą dla siebie żadnych pozytywów w obronie polskiego interesu narodowego, w którym leży zwalczanie ideologii ukraińskiego nazizmu.

Polecamy również: Światowe Dni Młodzieży promują zielony komunizm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!