Europa Wiadomości

Nowe zasady przyznawania obywatelstwa w Niemczech. “Wiedza o Izraelu i holokauście”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje „Der Spiegel”, Berlin zmienił swoje wymogi dotyczące obywatelstwa, tak aby obejmowały obowiązkowe rozumienie Holokaustu, judaizmu i Izraela. Posunięcie to zostało zainicjowane przez minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser z Partii Socjaldemokratycznej. Powiedziała Der Spiegel :

Wkrótce w życie wejdą nowe zasady przyznawania obywatelstwa w Niemczech.  Chodzi o test wiedzy obywatelskiej, który muszą zdać wszyscy “nowi Niemcy”. Według Nancy Faeser “antysemityzm, rasizm i inne formy pogardy dla ludzkości wykluczają naturalizację… Jeśli nie podzielasz naszych wartości, nie możesz otrzymać niemieckiego paszportu. Narysowaliśmy tutaj krystalicznie wyraźną czerwoną linię”.

Niemiecki proces naturalizacyjny obejmuje test, zawierający 33 pytania. Według Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców, aby przejść pomyślnie, na 17 z nich należy odpowiedzieć poprawnie. Test dzieli się na trzy działy: „Życie w demokracji”, „Historia i odpowiedzialność” oraz „Ludzie i społeczeństwo”. Według “Der Spiegel”, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zrewidowało treść testu po ostatniej fali przemocy wobec Żydów w Niemczech, związanej z żydowskim ludobójstwem Palestyńczyków.

Od teraz egzamin będzie obejmował takie pytania, jak np. “jak nazywa się żydowski dom modlitw??, j?aki jest rok założenia Izraela?? i „z czego wynika szczególna odpowiedzialność Niemiec za Izrael?”. Inne pytania dotyczą karania negowania Holokaustu w Niemczech.

Faeser owiedziała, że ​​ta akcja ma na celu zwalczanie antysemityzmu i rasizmu. Twierdzi, że każdy obywatel Niemiec musi wiedzieć „o to oznacza i uznać odpowiedzialność Niemców. – Niemiecka zbrodnia przeciwko ludzkości, jaką był Holokaust, skutkuje naszą szczególną odpowiedzialnością za ochronę Żydów i ochronę Państwa Izrael… Ta odpowiedzialność jest dziś częścią naszej tożsamości – powiedziała.

Niemieccy muzułmanie Al-Quds protestują przeciwko syjonizmowi i izraelskiej okupacji Wschodniej Jerozolimy, okazując poparcie dla wyzwolenia Palestyny. Co ciekawe, niemieccy ultraortodoksyjni chasydzi z grupy “Neturei Karta” również protestują przeciwko syjonizmowi i okupacji Palestyny. Uważają, że zbrodniczy, nazistowski reżim Netanjahu to wielkie nieszczęście dla prawdziwych Żydów.

NASZ KOMENTARZ: Wątpimy, aby murzyni i arabowie przyjeżdżający do Niemiec, posiadali wiedzę o Żydach wystarczającą do zdania takiego egzaminu. Przewidujemy raczej, że niezdanie takiego testu skończy się frustracją i zwiększeniem niechęci do nich, a zatem czymś odwrotnym od zakładanych efektów. Ciekawostkę stanowi też fakt, że nowe zasady wydawania obywatelstwa wychodzą naprzeciw żądaniom zawartym w słynnym raporcie z żydowskiej konferencji wiedeńskiej z 2018 roku.

Polecamy również: Rząd Tuska chce wysyłać na 3 lata więzienia za obrazę sodomitów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!