Kultura

Nowa edycja Protokołów Mędrców Syjonu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Protokoły Mędrców Syjonu” to dokument, który od lat budzi gorące debaty i kontrowersje. Z jednej strony uważany za dowód aspiracji żydów do sprawowania kontroli nad światem, z drugiej – odrzucany jako dzieło fałszywe i zniesławiające. Bez względu na to, czy rzeczywiście napisali ją żydzi czy też nie, książka obrazuje w sposób dosadny mechanizm ich działania i to, czym się kierują.

Nowa edycja Protokołów Mędrców Syjonu. Pozycja zawiera 24 dokumenty przedstawiające plany kontrolowania mediów, finansów, międzynarodowej polityki, a także wykorzystywania wojen do osiągania konkretnych celów.

Oto tekst jednego z protokołów:

 • 1. Prawo składania próśb i projektów
  Nie pozwalając na samodzielne zajmowanie się polityką, będziemy natomiast popierali wszelkie podania i petycje, podające do uznania rządu różne projekty polepszenia bytu narodu: ujawni nam to braki lub kaprysy naszych poddanych, na które będziemy odpowiadali wykonaniem lub uzasadnionym odrzuceniem, które uwidoczni krótkowzroczność osoby mylnie rozumującej.
  § 2. Intrygi
  Intrygi nie są czymś innym, jak szczekaniem pieska na słonia. W oczach rządu dobrze zorganizowanego pod względem społecznym, nie zaś policyjnym, piesek szczeka na słonia, nie uświadamiając sobie jego siły i powagi. Wystarcza na przykładzie wybitnym okazać doniosłość tych dwu czynników – a wkrótce pieski przestaną szczekać. Będą nawet kręciły ogonami na widok słonia.
  § 3. Sposób sądzenia przestępstw politycznych
  Chcąc przestępców politycznych pozbawić nimbu dzielności, będziemy ich sadzali na ławie oskarżonych obok złodziejów, zabójców oraz innych brudnych i wstrętnych przestępców. Wówczas w umysłach ogółu zjednoczy się pojęcie takich przestępstw z haniebnością wszystkich innych. W ten sposób wszystkie będą jednakowo pogardzane.
  § 4. Cel sławienia przestępstw politycznych
  Usiłowaliśmy i, o ile mi się zdaje, osiągnęliśmy to, że goje nie odgadli takiego sposobu walki z intrygami. W tym celu w prasie i przemówieniach, a pośrednio nawet w rozsądnie ułożonych podręcznikach historii, reklamowaliśmy męczeństwo przestępców politycznych, poniesione za ideę pomyślności powszechnej. Reklama ta powiększyła szeregi wolnomyślnych i znęciła gojów do szeregów naszego inwentarza żywego.

O ile tekst “Protokołów” najprawdopodobniej został sporządzony nie przez Żydów, ale Carską Ochranę, wyjątkowo pokrywa się on z żydowskimi planami i działaniami, które widzimy w dzisiejszym świecie.

Pozycja dostępna na stronie Wydawnictwa 3DOM. Polecamy również inne pozycje żydoznawcze, tym razem od Magna Polonia.

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!