Świat Wiadomości Żydzi

Reuven Rivlin: Polacy wyrżnęli Żydów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W miniony weekend, w związku z konferencją zorganizowaną przez Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie z okazji przypadającego tydzień później Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście, do Polski przybył były prezydent Izraela Reuven Rivlin. Spotkanie było poświęcone głównie kwestii rzekomo rosnącego w Europie antysemityzmu. Będąc w Krakowie, udzielił wywiadu Jonny Gouldowi – izraelskiemu blogerowi i twórcy podcastu „Jewish State”.

Reuven Rivlin skrytykował polskie prawodawstwo w zakresie pamięci o Holokauście, jednocześnie oskarżają Polaków o współudział w tej zbrodni. „Z całym szacunkiem, zostaliśmy tu wyrżnięci również przez Polaków”. Rivlin skrytykował też polskie prawodawstwo w zakresie “pamięci o Holokauście”, jednocześnie oskarżają Polaków o współudział w tej zbrodni.

-Z całym szacunkiem, zostaliśmy tu wyrżnięci również przez Polaków – powiedział były prezydent, uderzając w stół. -I takie są fakty, których nie zamierzamy ignorować. Musimy edukować tych ludzi, żeby zrozumieli, co się stało podczas Shoah, żeby zrozumieli co się stało z ich narodami, a my zrozumiemy, co się stało z naszym – dodał.

W dalszej części wywiadu Rivlin opowiedział o swojej „konfrontacji” z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, w czasie jego oficjalnej wizyty w Izraelu. -Po polsku powiedziałem do Dudy: ‘proszę, nie ignorujcie przeszłości, musicie się dowiedzieć co się stało w przeszłości; mówienie, że nic się nie stało, że oboje byliśmy ofiarami jest niepoprawne, a żeby uniknąć i zrozumieć, co znaczą słowa „nigdy więcej”, musicie przede wszystkim pamiętać, co się w tamtym czasie działo. Powiedzieliśmy ‘nigdy więcej’, a Polacy muszą wiedzieć – relacjonował tę rozmowę były prezydent Izraela.

W artykule na temat rozmowy dodano, że „nowy polski rząd rozważa uchylenie praw poprzedniego rządu”.

Gould pisze również, że „nie ma żadnych wątpliwości, że Polska straszliwie ucierpiała z rąk hitlerowskich Niemiec”.

„Była pierwszym krajem, który najechał i okupował Adolf Hitler. Członkowie polskiego ruchu oporu i rząd na emigracji w istocie próbował ostrzec świat o masowych mordach na Żydach, tysiące Polaków ryzykowało życiem, żeby to zrobić. Jednak badacze Holokaustu zebrali przytłaczające dowody na temat Polaków, którzy mordowali Żydów uciekających przez nazistami lub o polskich szantażystach, którzy żerowali na bezbronnych Żydach dla finansowych korzyści” – napisał Gould. Dodał, że „niemal wszyscy z około 3 mln polskich Żydów zostali zabici przez nazistów i ich kolaborantów, a większość nazistowskich obozów śmierci znajdowała się w Polsce”.

NASZ KOMENTARZ: Sekretarz generalny Światowego Kongresu żydów Izrael Sineg jeszcze w 1996 roku powiedział: Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym. Jak widać, bezczelni Żydzi w dalszym ciągu realizują jego słowa. Jednocześnie wciąż nie przeprosili za swoje zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu np. w Koniuchach.

Polecamy również: Kryzys pomiędzy Teksasem a rządem narasta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!