Wiadomości

Nigeryjscy muzułmanie protestują przeciwko zatrzymaniu przez policję studentów podejrzanych o zabójstwo chrześcijanki /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już pisaliśmy, w północno-zachodnim stanie Sokoto w Nigerii kilkudziesięciu studentów ukamienowało na śmierć swoją chrześcijańską koleżankę, oskarżając ją o bluźnierstwo przeciwko prorokowi Mahometowi. Policja zatrzymała dwóch studentów podejrzanych o udział w tym publicznym linczu. Spotkało się to z protestami muzułmanów, którzy wszczęli zamieszki.

Deborah Samuel Yakubu, gdy napisała wiadomość w grupie WhatsApp swojej klasy, nie przypuszczała, że podpisuje w ten sposób wyrok śmierci – pisze Katolicka Agencja Informacyjna. Młoda chrześcijańska studentka została ukamienowana przez kilkudziesięciu studentów kolegium Shehu Shagari, którzy następnie spalili jej ciało. O tragicznych wydarzeniach poinformowano w czwartek, 12 maja.

W czwartek na portalach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak studentka została zlinczowana przez rozszalały tłum. Policja poinformowała, że dwóch podejrzanych zostało aresztowanych, a władze szkoły ogłosiły natychmiastowe zamknięcie placówki i odesłanie studentów do domów.

Nigeryjscy muzułmanie wyszli na ulice, by zaprotestować przeciwko zatrzymaniu podejrzanych o udział w tym publicznym linczu. Protest przybrał gwałtowny charakter…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!