Wiadomości

“Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu” – kolejny sondaż

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na portalu drzeczy.pl, gdyby wybory odbyły się na najbliższych dniach, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na poparcie 39,2 proc. Polaków.

W badaniu przeprowadzonym w dniach 12-13 br. ankietowanym zadano pytanie: “Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?”. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 59 proc. Sondaż na zlecenie portalu DoRzeczy.pl przeprowadziła pracownia Estymator.

Najwięcej ankietowanych zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska) – 39,2 proc. (to oznacza wzrost o 0,8 pkt proc. w porównaniu do poprzedniej fali naszych badań). Druga jest Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) z poparciem 27,1 proc. (+0,1 pkt proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Lewica (SLD, Wiosna, Razem) z wynikiem 11,2 proc. (wzrost o 0,7 pkt proc. w porównaniu do badania sprzed dwóch tygodni).

Na dalszych miejscach są: Polska 2050 Szymona Hołowni – 7,9 proc. (-0,1 pkt proc.); Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska – 6,4 (-0,3 pkt proc.); Konfederacja (KORWIN, Ruch Narodowy) – 5,9 proc. (-1,4 pkt proc.); Kukiz’15 – 2 proc. (+0,2 pkt proc.). 0,3 proc. ankietowanych zadeklarowało, że oddałoby głos na inną formację.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!