Kibice

Niespokojnie w Bundeslidzie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas spotkania dziewiętnastej kolejki Bundesligi pomiędzy Borussią Dortmund i RB Lipsk doszło do incydentów. Klub gości jest znienawidzony przez większość niemieckich kibiców, którzy uważają go za sztuczny twór. Został on założony na bazie SSV Markranstädt niecałe 8 lat temu przez austriacki koncern Red Bull.

Praktycznie każde spotkanie z udziałem drużyny z Lipska wywołuje protesty kibiców rywali. Nie inaczej było w Dortmundzie. Na trybunie zajmowanej przez najzagorzalszych fanatyków Borussii pojawiła się duża ilość transparentów skierowanych przeciwko drużynie RB Lipsk. Większość z nich była wulgarna.

Niespokojnie było także przed samym meczem – fani Borussii obrzucili kamieniami i puszkami sympatyków gości. Niemiecka prasa wspomina, że ucierpiały kobiety i dzieci. Zatrzymano 28 osób. Klub z Dortmundu wydał oświadczenie, w którym “smuci się z powodu wydarzeń”. Co ciekawe na stadionie zasiadało aż 8 tysięcy kibiców RB Lipsk. Na murawie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 1:0.

Oprawa kibiców Borussii Dortmund na meczu z RB Lipsk

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!