Wiadomości

Niemieckie landy sprzeciwiają się budowie w Polsce elektrowni atomowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemieckie landy sprzeciwiają się budowie na terytorium Polski elektrowni atomowej. Taką informację podała niemiecka agencja informacyjna.

Niemiecka agencja prasowa donosi, że Brandenburgia, Saksonia oraz Meklemburgia Pomorze-Przednie opowiedziały się przeciwko budowie elektrowni jądrowej w Polsce – informuje biznesalert.pl, powołując się na Deutsche Presse Agentur. “Ze względu na incydenty jądrowe w Czarnobylu i Fukuszimie plany dalszego wykorzystania energetyki jądrowej powinny zostać porzucone dla dobra ludności i środowiska wszystkich krajów Morza Bałtyckiego” – wskazano na stronie resortu ochrony konsumentów Brandenburgii, który informuje o skierowaniu uwag do Warszawy.

Warszawa zdecydowała, że pierwszy reaktor jądrowy powstania w 2033 roku. Na partnera technologicznego wybrano firmę Westinghouse z USA. “Plan budowy atomu w preferowanej lokalizacji Lubiatowo-Kopalino był przedmiotem obowiązkowych konsultacji, w ramach których można było składać uwagi do wtorku, 13 grudnia” – podaje biznesalert.pl.

Czytaj też:

Korea Płd. zbuduje elektrownię atomową w Polsce. Podpisano listy intencyjne

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!