Wiadomości

W Poznaniu odbędzie się pierwszy w Polsce afrykański świąteczny „Black Santa – Czarny Mikołaj”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

17 grudnia, na poziomie – 2 ronda Kaponiera w Poznaniu odbędzie się pierwszy w Polsce afrykański świąteczny „Black Santa – Czarny Mikołaj”. Wydarzenie będzie trwało od 12 do 18.

Organizatorem wydarzenia jest Zielonoświątkowy Kościół Nigeryjski w Poznaniu. Na miejscu, na poznaniaków czekać będzie wiele atrakcji: afrykańskie potrawy, ciasta i ciasteczka, bezalkoholowy grzaniec oraz zimowa herbata. Podczas jarmarku będzie można kupić unikatowe rękodzieło, produkty afrykańskie, wyroby z Ziemi Świętej i wiele innych. Na miejscu będzie także możliwość przygotowania ozdoby świątecznej lub prezentu. – Chcemy w ten sposób zasypać rowy, które nas dzielą – mówi Radosław Walesa, współorganizator wydarzenia.

Na portalu i.pl możemy przeczytać: “Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli posłuchać kolęd i muzyki afrykańskiej w różnych językach. Na Kaponierze nie zabraknie także Mikołaja. Ten jednak będzie nieco inny niż zwykle – bo bardziej kolorowy, jego strój będzie nawiązywał do afrykańskich tradycji, ale nie zabraknie też akcentów w postaci długiej, siwej brody i czerwonej czapki. Mikołaj wręczy prezenty dzieciom, zapozuje do zdjęcia i zaprosi do wspólnej zabawy.”

/i.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!