Wiadomości

Niedzielski skomentował masowe rezygnacje w Radzie Medycznej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ta decyzja na pewno nie kończy naszych kontaktów – ocenia minister Niedzielski.

w Nie milkną echa masowej rezygnacji członków Rady Medycznej przy premierze. W piątek z zasiadania w tego gremium zrezygnowało 13 z 17 jego członków. Rządowe Centrum Informacji poinformowało, że Rada nadal będzie funkcjonowała, ale w zmienione formie.

Politycy opozycji krytykują rząd za rozpad Rady Medycznej. Zdaniem Donalda Tuska, to efekt przedkładania przez polityków partii rządzącej własnego politycznego interesu “ponad zdrowie i życie obywateli”. W podobnym tonie wypowiadał się także Rafał Trzaskowski.

Do sprawy odniósł się minister Adam Niedzielski. Polityk podziękował członkom Rady Medycznej i wyraził nadzieję, że ich decyzja nie kończy współpracy.

“Dziękuję za współpracę wszystkim członkom Rady Medycznej przy Premierze RP, którzy dziś złożyli rezygnację. Ta decyzja, zgodnie ze wspólnymi deklaracjami na posiedzeniu RM, na pewno nie kończy naszych kontaktów” – napisał minister w mediach społecznościowych. Niedzielski zaznaczył, że powróci do sprawy w najbliższy poniedziałek i wówczas podzieli się szerszym komentarzem.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!