Wiadomości

Mariusz Z. z zarzutami o gwałt. Jeszcze niedawno zajadle atakował Marsz Niepodległości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mariusz Z. został zatrzymany w czwartek przez policję. Były redaktor naczelny “Super Expressu” usłyszał zarzuty dopuszczenia się gwałtu. Jeszcze niedawno dziennikarz gardłował o “rodzimym faszyzmie” i ochoczo atakował stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

W 2017 roku dziennikarz najwyraźniej nie mógł znieść widoku maszerujących patriotów, gdyż poświęcił wydarzeniu wyjątkowo kąśliwy wpis na Twitterze. Mariusz Z. był pod wrażeniem organizacji Marszu Niepodległości do tego stopnia, że popadł w szerzenie teorii spiskowych. Jeszcze jako ekspert i salonowy autorytet moralny, zdołał przeforsować swoją absurdalną narrację.

“Ten marsz był zdumiewająco sprawnie, profesjonalnie zorganizowany. Coś takiego kosztuje poważne pieniądze. Podobnie jak przeszkolenie mówców: nie mieliśmy do czynienia ze spontanicznymi wystąpieniami wygłaszanymi “z czapy” przez Janków Muzykantów rodzimego faszyzmu” – napisał wówczas Mariusz Z., dodając, że “ci faceci najwyraźniej przeszli szkolenia”.

Mariusz Z. tkwił w przekonaniu, że Marsz Niepodległości to inicjatywa finansowana odgórnie. Podejrzany o gwałt nie mógł znaleźć innego wytłumaczenia na sprawną organizację wydarzenia. Najwyraźniej w wielkim, oświeconym świecie mainstreamu wszystko musi być opłacone przez szemrany kapitał, a szczere pobudki, talent oraz wytrwałość w dążeniu do realizacji celu nie istnieją.

“W ich wrzaskliwych wystąpieniach nie było zbędnych słów ani chybionych – w stosunku do tej publiki – wyjątków. Trzymali się ściśle reguł populistycznej polityki i scenariusza na bieżący etap (jazda tuż przy granicy faszymu, ale zachowane tzw. deniability)” – ciągnął dalej Mariusz Z.

Znany dziennikarz, były red. naczelny ‘Super Expressu’ zatrzymany w związku z podejrzeniem o gwałt

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!