Wiadomości

Nie dogadała się z pracodawcą, więc nasłała na niego “kolegów”; Ukraińcy nie mieli litości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzej Ukraińcy napadli na niego w hostelu. Bili go po głowie i całym ciele, kopali i zadawali mu ciosy pałką teleskopową, na końcu skradli pieniądze. Wkrótce jednak wpadli w ręce policjantów z warszawskiej Woli. W tej sprawie ich znajoma została również zatrzymana i usłyszała zarzut sprawstwa kierowniczego. Może grozić im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca w hostelu. Z ustaleń wynika, że pokrzywdzony został zaczepiony przez pracownicę w sprawie rozliczeń finansowych za koszt noclegu. Kiedy nie doszli do porozumienia, kobieta odgrażała się, że „naśle” na niego kolegów. Dotrzymała słowa i dosłownie chwilę później do pokoju, w którym przebywał pokrzywdzony, przyszła z trzema obywatelami Ukrainy, którzy rzucili się na niego, bili i kopali po głowie i ciele, jeden z nich zadawał ciosy pałką teleskopową, po chwili zabrali mu pieniądze w kwocie 200 złotych. Od razu po tym uciekli. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, medycy opatrzyli mężczyznę, policjanci zatrzymali będącą na miejscu 51-letnią kobietę i rozpoczęli ustalenia sprawców.

Do działań włączyli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Czynności operacyjne oraz analiza zgromadzonego materiału dowodowego doprowadziła do namierzenia trzech obywateli Ukrainy. Przebywali oni w trzech innych miejscach na terenie Warszawy. Wizyta operacyjnych była dla nich zaskoczeniem i nie spodziewali się takiego obrotu sprawy.

Podejrzani usłyszeli zarzuty karne, kobieta usłyszała zarzut sprawstwa kierowniczego, trzech mężczyzn usłyszało zarzut rozboju działając wspólnie i w porozumieniu. Policjanci wraz z prokuratorem wystąpili do sądu o zastosowanie wobec nich środka izolacyjnego i decyzją sądu cała trójka została tymczasowo aresztowana, dwóch z nich trafiło do aresztu na miesiąc, jeden na dwa miesiące aresztu. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska
/wola.policja.waw.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!