Wiadomości

“Plan działań równościowych” UW może naruszać zakaz dyskryminacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Marcin Pałys podpisał “Plan działań równościowych”. Ma on uzależniać wynik rekrutacji na stanowiska badawcze od płci kandydatów. Wiceprezes Ordo Iuris Tymoteusz Zych zwrócił uwagę, że Plan może naruszać zakaz dyskryminacji.

„Z zarządzenia rektora UW wynika, że kobiety będą miały mniejsze niż mężczyźni o podobnych kwalifikacjach szanse na zatrudnienie na wydziałach lingwistyki i filologii. Mężczyźni mają być formalnie dyskryminowani podczas rekrutacji do pracy na wydziałach nauk ścisłych” – zauważa mec. Tymoteusz Zych.

Na Uniwersytecie Warszawskim od lat panuje dość specyficzna atmosfera. Osoby promujące ideologię LGBT mogą tam liczyć na szczególne zrozumienie, a wręcz na wsparcie. Przypomnijmy w tym miejscu, że przed laty to na tej uczelni prowadził zajęcia Mariusz Drozdowski, znany jako „Jej Perfekcyjność”, założyciel i dyrektor koła Queer na UW.

– Ja, dla przykładu, jestem transem i pedofilem. I spoko, żyje mi się z tym całkiem fajnie. […] No i że odkryłem i powiedziałem wprost: jestem pedofilem i transgenderem. Jestem. I nie obchodzi mnie to, komu się to podoba lub kto uważa to za wymysł i moją kreację na pokaz – mówił o sobie Drozdowski.

Gdy w trakcie ostatniej kampanii wyborczej rozgorzała dyskusja woków ideologii LGBT, władze Uniwersytetu Warszawskiego zajęły jednoznaczne stanowisko. Rektor Marcin Pałys wydał wówczas kuriozalne w treści oświadczenie, które na stronie internetowej UW zamieszczone zostało wraz ze zdjęciem rektora, okraszonym tęczową flagą…

O ile więc działacze spod znaku tęczowej flagi mogą tam liczyć na szczególne względy, o tyle nie mają łatwego życia osoby o konserwatywnych poglądach. Przekonał się o tym Konrad Smuniewski, który został zawieszony w prawach studenta na okres roku…

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!