Europa Polska Wiadomości

Naczelny rabin Ukrainy proponuje “ukaranie” Polski za ustawę o IPN

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Naczelny rabin Kijowa i Ukrainy, Mosze Reuven Asman zwrócił się do Naftali’ego Bennetta który w Izraelu stoi na czele ministerstwa ds. Jerozolimy i diaspory oraz ministerstwa edukacji o „ukaranie” Polski za ustawę o IPN.

– W obliczu przyjęcia przez polski parlament nowego prawa, które zabrania mówienia prawdy o Zagładzie, proponuję aby anulować tego roku Marsz Życia „izraelskich uczniów do polskich obozach koncentracyjnych – zaproponował rabin Asman.

Marsz Żywych to forma edukacji młodzieży, przede wszystkim żydowskiej. Organizowany jest od 1988 r. przez izraelskie ministerstwo edukacji na terenie obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Od 1996 t. Marsz Żywych organizowany jest co roku. Odbywa się w Dzień Pamięci Ofiar Zagłady w kwietniu. Uczestnictwo w Marszu ma dawać świadectwo pamięci osób pomordowanych przez nazistowskich Niemców w trakcie II wojny światowej.

Naczelny Rabin Ukrainy uważa, że ​​przybycie młodzieży izraelskiej w Polsce wiąże się z ryzykiem.

– Istnieje niebezpieczeństwo antysemickich ataków ze strony polskich ekstremistów na izraelskie dzieci w wieku szkolnym – pisze rabin.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!