Europa Polska Wiadomości

Na berlińskiej Reichstrasse pojawił się symbol Polski Walczącej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O wszystkim poinformował na Twitterze korespondent Telewizji Polskiej w Niemczech – Cezary Gmyz. Przy wspomnianej Reichstrasse (ulivy Rzeszy), na banerze wyborczym Angeli Merkel, ktoś (najprawdopodobniej osoba narodowości polskiej) narysował… znak Polski Walczącej.

Skoro korespondent publicznego nadawcy z Polski upublicznił sprawę, to zdjęcie niemal na pewno prędzej czy później trafi do kanclerz Angeli Merkel. Znak Polski Walczącej to symbol w kształcie kotwicy, której człon w kształcie litery P symbolizuje Polskę, a ramiona literę W – walkę lub „kotwicę” – symbol nadziei na odzyskanie niepodległości Polski okupowanej przez nazistowskie Niemcy. Powszechnie stosowany w czasie II wojny światowej.

To właśnie w czasie niemieckiej okupacji Polacy w pośpiechu malowali „PW” na murach Warszawy i innych miast. Miało to znaczenie symboliczne i upewniało innych rodaków, że Polska wciąż chce walczyć o wolność do ostatniej kropli krwi. Przyłapany na malowaniu takiego symbolu musiał się bowiem liczyć z natychmiastowym rozstrzelaniem przez Niemców.

Źródło: w sedno24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!