Świat Wiadomości

Google szantażuje swoich użytkowników każąc im usuwać niepoprawne politycznie artykuły

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Wczoraj rano otrzymaliśmy bardzo dziwaczny list od Google, który zawierał znamiona ultimatum” – napisał w „The Liberty Conservative” Shane Trejo, dyrektor ds. Relacji z mediami w Republican Liberty Caucus z Michigan. „Albo usuwamy konkretny artykuł, albo zobaczymy, że wszystkie nasze przychody z reklam znikną w mgnieniu oka. Jest to najnowszy sposób, jaki Big Brother używa do wymuszenia kontroli nad myślą”.

Ultimatum pojawiło się w formie wiadomości e-mail z serwisu AdSense dla reklam AdSense. E-mail zawierał szczegółowy artykuł na temat serwisu Liberty Conservative, wskazujący, że artykuł naruszył zasady programu AdSense, które podano poniżej:

„Reklamy Google nie mogą być umieszczane na stronach zawierających treści, które: • stanowią zagrożenie dla siebie lub innych osób, • zastraszają lub nękają osobę lub grupę osób, • podżegają do nienawiści, promują dyskryminację, lub pogardzanie osobą lub grupą ze względu na pochodzenie rasowe lub etniczne, religię, niepełnosprawność, wiek, narodowość, status weterana, orientację seksualną, płeć, tożsamość płciową lub inną cechę, która jest związana z dyskryminacją systemową lub marginalizacją ”

Źródło: wolnosc24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!