Wiadomości

Muzułmańskie radio przez 25 godzin nadawało w Anglii audycję nawołującą do zabijania niewiernych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Muzułmańska stacja radiowa Iman FM z Wielkiej Brytanii nadawała przez 25 godzin przemówienie Anwara Al-Awlaki, który wzywał do „świętej wojny z niewiernymi” – informuje portal ndie.pl.

Stacja radiowa Iman FM z Sheffield podczas Ramadanu przez 25 godzin nadawała archiwalne przemówienie jednego z liderów Al Kaidy Półwyspu Arabskiego – Anwara Al-Awlaki, w których zachęcał do „świętej wojny” oraz atakowania niemuzułmanów.

Chodzi o radykalnego duchownego, który był oskarżany o zainspirowanie kilku ataków terrorystycznych m.in. na redakcję Charlie Hebdo w Paryżu i zamach w Teksasie, w którym śmierć poniosło 13 osób. Al-Awlaki zginął w nalocie dronów USA w 2011r.

Office of Communications – czyli brytyjski odpowiednim naszej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – zawiesił licencję na nadawanie stacji radiowej Iman FM.

„To bardzo przykre, ponieważ nikt z nas nie wiedział, że ​​ten wykład głosił nienawiść. Nie jesteśmy jedynie muzułmańską stacją radiową, regularnie prezentujemy chrześcijańskich prezenterów” – powiedział obłudnie, odnosząc się do decyzji zawieszeniu stacji licencji, Mohammad Mughal, dyrektor stacji Iman FM.

/ndie.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!