Europa Wiadomości

Muzułmańska studentka z Somalii stwierdziła, że chciałaby uciskać białych ludzi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na uniwersytecie w Salford mieszczącym się na terenie Wielkiej Brytanii somalijska studentka Zamzam Ibrahim sugerowała też, że gdyby więcej ludzi przeczytało Koran, islam przejąłby władzę. Pochodząca z Somalii studentka nazwała również rządową strategię przeciwdziałania radykalizacji Prevent jako „katastrofalną” i „rasistowską”.

W innej wiadomości na temat możliwości przyjaźni między mężczyzną i kobietą, odpowiedziała: „Dyskutowałam z wieloma przyjaciółmi. Może w niektórych przypadkach tak, ale w islamie jest niewłaściwe, żeby dziewczęta przyjaźniły się z mężczyznami! Więc powiem nie, nie ma możliwości takiej przyjaźni, jaką mogą mieć z osobą tej samej płci”. W innym wpisie na tweeterze, pod hasłem „Gdybym była prezydentem” Ibrahim napisała: „Chciałbym uciskać białych ludzi, aby dać im odczuć co nam robią!”.

Podczas kampanii wyborczej w National Union of Students Ibrahim stwierdziła: „NUS musi kontynuować swoją wielką pracę nad zwalczaniem rasistowskiej, ksenofobicznej, mizoginicznej, homofobicznej i wszelkiej innej nienawiści. Jeśli zostanę wybrana, będę (…) walczyć z katastrofalną, rasistowską strategią rządową Prevent”.

Według islamistki, program zapobiegania ekstremizmowi został wykorzystany do stworzenia rozbudowanej inwigilacji społeczeństwa, wymierzonej w czarnych i muzułmanów”. Muzułmańscy studenci uważają, że Prevent „demonizuje muzułmanów na kampusie”.

Źródło: euroislam.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!