Europa Islam Wiadomości

Muzułmanka nie została wpuszczona do McDonalda z powodu hidżabu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jedna z brytyjskich restauracji sieci McDonald’s stała się przedmiotem ataku środowisk zajmujących się m.in. walką o równouprawnienie. Stało się to po tym, gdy ochroniarz jednej z restauracji w Londynie nie chciał wpuścić do środka młodej kobiety w hidżabie.

Obecne warunki wszechobecnej poprawności politycznej sprawiają, że takie przypadki jak ten nabierają dużego rozgłosu. Zwłaszcza, gdy mają miejsce w tak multikulturowym kraju, jakim stała się Wielka Brytania. To właśnie tam, w jednej z restauracji sieci McDonald ochroniarz nie chciał wpuścić do środka młodej kobiety, która miała na głowie muzułmański hidżab.

Sprawa wyszła na jaw w momencie, gdy znajomi kobiety umieścili nagranie w sieci. Widać na nim, jak ochroniarz tłumaczy kobiecie, że by wejść do restauracji – musi ze względów bezpieczeństwa ściągnąć tradycyjne muzułmańskie nakrycie głowy. Co ciekawe, sam ochroniarz był… czarnoskórym mężczyzną!

Na nagraniu słychać wyraźne oburzenie kobiety, która mówiła o swojej wieloletniej obecności w Wielkiej Brytanii i tym, że nigdy wcześniej z podobnym zachowaniem się nie spotkała. Można przypuszczać natomiast, że zachowanie mężczyzny było podyktowane nasilającymi się w ostatnich latach atakami obniżającymi bezpieczeństwo Europejczyków.

Do sprawy odniosła się także sama sieć restauracji. Zapewniła, że jej restauracje są otwarte na każdego i przeprosiła za sytuację. Miało to miejsce na początku grudnia.

Źródlo: viralz.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!