Świat Wiadomości

Facebook przekazuje poufne informacje o swoich użytkownikach państwowym rządom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To co do niedawna było tylko tajemnicą poliszynela, staje się obecnie faktem stwierdzonym w oficjalnym raporcie samego Facebooka. Portal społecznościowy gromadzi dane, które potem przekazuje rządom licznych państw.

Korporacja Facebook Inc. oferuje swoje dane na żądanie rządów. Tak przynajmniej wynika z ostatniego raportu o transparentności Facebooka, który został niedawno opublikowany. Okazuje się, że najwięcej próśb o dane formułują władze krajów zachodnich.

Przoduje oczywiście USA z ponad 25 zapytaniami na 100 tysięcy użytkowników. Całkiem podobnie wygląda sytuacja w Wielkiej Brytanii notującej 23 zapytania na 100 tys. użytkowników. Potem plasują się Włochy i Francja z rezultatami kolejno 20 i 18 zapytań na 100 tys. korzystających z serwisu.

W porównaniu do Europy i Ameryki, w Azji i Australii rządy korzystają z danych swoich obywateli znacznie mniej i powyższy wskaźnik ten nie dobija nawet do 10 żądań na 100 tys. użytkowników. Według szefostwa portalu zdecydowana większość przypadków gdy portal przekazuje dane użytkowników to sprawy kryminalne.

Źródło: wolnemedia.net

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!