Wiadomości

Müller o ewentualnej rekonstrukcji rządu: Żadnych decyzji na ten moment nie ma

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Żadnych decyzji na ten moment nie ma. Oczywiście pewne korekty mogą się pojawić, ale jeszcze takie decyzje nie zapadły – powiedział w programie „O co chodzi” na antenie TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do pojawiających informacji na temat ewentualnych zmian w składzie rządu po wyborach prezydenckich.

– W tej chwili nie ma żadnych decyzji co do rekonstrukcji. Pamiętajmy jednak, że to nie jest tak, że jest jakieś okienko transferowe po wyborach, tylko w każdej chwili każdy minister może spodziewać, że jeżeli nie będzie wypełniał powierzonych obowiązków lub jeżeli zmieni się strategia realizacji poszczególnych celów państwowych, to może dojść do takich zmian w rządzie i one są naturalne w trakcie kadencji – powiedział minister Piotr Müller.

Przypominał, że właśnie takie korekty składu gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego pojawiały się i były zależne od realizowanych w przez jego gabinet zadań.

– W maju, w kwietniu były właśnie takie zmiany w tym na stanowiskach ministerialnych, a także wiceministrów. Żadnych decyzji na ten moment nie ma. Oczywiście pewne korekty mogą się pojawić, ale jeszcze takie decyzje nie zapadły – oświadczył.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!