Wiadomości

Robert Bąkiewicz napisał list do prezydenta Andrzeja Dudy: „Środowisko narodowe przyczyniło się do Pana zwycięstwa”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Głosy przedstawicieli narodowego środowiska przyczyniły się do pańskiego zwycięstwa; zatem nasze postulaty światopoglądowe winny znaleźć odzwierciedlenie w pana inicjatywach ustawodawczych – napisał w liście do prezydenta Andrzeja Dudy prezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Andrzej Duda został wybrany na drugą kadencję w II turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę. Pokonał Rafała Trzaskowskiego stosunkiem 51,03 do 48,97 proc. głosów.

Bąkiewicz pogratulował prezydentowi Andrzejowi Dudzie reelekcji. Podkreślił, że w ostatnich wyborach prezydenckich „jak w żadnych wcześniejszych kluczem do wygranej były głosy polskich patriotów, a zwłaszcza głos szeroko rozumianego środowiska narodowego”, które – jak ocenił – zdecydowało o zwycięstwie Andrzeja Dudy „nad kandydatem salonów lewicowo-liberalnych”.

„W poprzedniej kadencji mieliśmy zastrzeżenia co do wielu Pana decyzji. Jesteśmy środowiskiem, którego Pan nie zauważał. Żywo wspominamy brak zaproszenia do Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i próbę upaństwowienia Marszu Niepodległości. Mimo tego, w obliczu starcia z antycywilizacją, opowiedzieliśmy się za panem” – podkreślił Bąkiewicz w liście do prezydenta.

„Uważamy, że w przeciwieństwie do pana konkurenta, daje pan szansę na opóźnienie ciągnącej z Zachodu do Polski rewolucji, która uderza w prawa rodziny, narodową suwerenność i trwanie narodu w jego katolickim charakterze. Roman Dmowski powiedział: „Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie…”, dlatego głosy przedstawicieli narodowego środowiska przyczyniły się do Pańskiego zwycięstwa” – napisał prezes stowarzyszenia.

Jak ocenił, „sprawą nie tylko przyzwoitości, ale również honoru, jest uwzględnienie środowisk niepodległościowych, narodowych, patriotycznych, katolickich w polityce Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej”. „Mając na uwadze powyższe, nasze postulaty światopoglądowe winny znaleźć odzwierciedlenie w Pańskich inicjatywach ustawodawczych, a także w szeregu kompetencji wynikających z prerogatyw prezydenckich. Jako reprezentant środowisk stojących na straży wartości uważam, że tylko działając ponad partyjnymi i społecznymi podziałami jesteśmy w stanie tworzyć Wielką Polskę” – dodał Bąkiewicz.

/medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!