Wiadomości

Młode kobiety chcą powrotu tradycyjnych ról kobiecych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Hasztag #Tradwives bije rekordy popularności w sieci wśród młodych kobiet! Chodzi o powrót do tradycyjnych ról kobiecych. – Podlegamy mężom jak w latach 50. – oznajmiają „tradycyjne żony”.

O hasztagach #tradwives i #tradwife (tradycyjna żona – red.) zrobiło się głośno po niedawno wyemitowanym reportażu BBC. Najpopularniejsza „tradycyjna żona” Wielkiej Brytanii, Alena Kate Pettitt, opowiedziała w nim o swojej codzienności. – Nie wyobrażam sobie tego, że mój mąż wraca do domu po długim dniu ciężkiej pracy i gotuje dla mnie obiad, bo moją rolą jest bycie w domu. Utrzymanie domu to moja praca – mówi Pettitt.

Tę pracę Alena Kate Pettitt uważa za najlepszą na świecie i pisze o niej na swoim blogu „The Darling Academy”, który stworzyła: „dla (…) młodych i dojrzałych, singielek i mężatek, dla tych, które tęsknią za tradycyjnym, romantycznym i harmonijnym małżeństwem. Dla tych, które chcą pielęgnować swoją kobiecość i pozwalać mężczyznom na męskość w świecie, który mówi nam, że to niewłaściwe”. Brytyjka uważa, że bycie tradycyjną gospodynią domową „w świecie feministek” to przejaw odwagi i buntu.

Nie ona jedna tak myśli!

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!