Gospodarka Wiadomości

Niemiecka gospodarka ponownie staje w obliczu możliwej recesji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecka gospodarka ponownie staje w obliczu możliwej recesji – ocenia Bloomberg. Przedstawione przez agencję najnowsze dane pokazują spadek produkcji przemysłowej naszych zachodnich sąsiadów w grudniu o 3,5 proc. – to największy zjazd od czasu kryzysu finansowego w 2009 r.

Negatywne dane o produkcji przemysłowej pojawiają się zresztą zaledwie dzień po opublikowaniu raportu o spadku zamówień w niemieckim przemyśle – największym w ciągu ostatniej dekady.

Według ekonomistów Bloomberga może to sugerować, że największa gospodarka w Europie pod koniec 2019 r. zaczęła się kurczyć. Wyjście z ewentualnej recesji może być szczególnie trudne, biorąc pod uwagę uderzającą w globalny biznes epidemię koronawirusa, brexit czy napięcia handlowe z Waszyngtonem.

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki próbuje poprawiać nastroje, wskazując na możliwy wzrost produkcji przemysłowej w najbliższych miesiącach. Problemy widać jednak nawet w silnej niemieckiej branży motoryzacyjnej. Volkswagen był jedną z firm, która musiała zamknąć swoje fabryki w Chinach z powodu koronawirusa 2019-nCoV.

Także producenci maszyn budowlanych Wacker Neuson i Daimler poinformowali, że ich wyniki za miniony rok były gorsze niż oczekiwano.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!