Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda: Jeżeli epidemia będzie dalej szalała, termin wyborów może być nie do utrzymania.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania – powiedział prezydent Andrzej Duda.

– Wprowadziliśmy środki bezpieczeństwo wcześnie, patrząc na standardy na Zachodzie – mówił prezydent. – U nas dosyć radykalne środki zostały zastosowane bardzo wcześnie. Patrząc na to jak wygląda u nas poziom zachorowań, to te środki zadziałały.

— Patrząc na Włochy i Hiszpanię, to jest to zastraszające – stwierdził prezydent Duda. – Minister Szumowski absolutnie miał rację.

– Wybory są bardzo ważnym elementem, bo wybory zapewniają ciągłość władzy państwowej, więc one są bardzo istotne. Proszę pamiętać, że też konstytucja określa prezydencką kadencję, jasno i wyraźnie mówi, że ta kadencja jest 5-letnia. Nikt nie wie, co będzie działo się 10 maja. Liczę na to, że te wybory uda się spokojnie przeprowadzić – stwierdził Andrzej Duda.

– Nikt nie jest w stanie tego określić. Ja powiedziałem, mam nadzieję, że już po świętach ta sytuacja będzie się uspokajała, i że będziemy mogli wracać do normalnego życia i oczywiście mam nadzieję, że będą warunki do przeprowadzenia wyborów – powiedział.

– Ale gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania. Natomiast ja liczą na to, że uda się te wybory spokojnie przeprowadzić. Myślę, że to jest ważne, żeby sytuacja była stabilna, jeżeli chodzi o funkcjonowanie państwa, i jeżeli chodzi o kwestię władzy i ustroju – dodał prezydent.

Dziś zanotowano w Polsce rekordową liczbę nowych zakażeń:

Ministerstwo Zdrowia: Dziś prawie 250 nowych zakażeń, zmarła osiemnasta osoba zarażona koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!