Wiadomości

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu: Ormianie pod osłoną sił rosyjskich transportują ludzi i broń do Karabachu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Azerbejdżański resort obrony opublikował dziś film, który ma świadczyć, iż Ormianie, korzystając z osłony wojsk rosyjskich, wznowili transport ludzi, broni i innego sprzętu do Karabachu.

“Po przejęciu przez jednostki Armii Azerbejdżańskiej dróg gruntowych na północ od drogi Laçın, podejmowane są próby transportu personelu wojskowego, amunicji, min i innego sprzętu wojskowego z Armenii dla nielegalnych ormiańskich grup zbrojnych na terytorium Azerbejdżanu i w tym celu podejmowane są próby wyznaczania nowych tras” – czytamy w komunikacie Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu.

“Rankiem 21 kwietnia zaobserwowano ruch pojazdów wojskowych przewożących zaopatrzenie na pozycje bojowe nielegalnych ormiańskich ugrupowań zbrojnych, którym towarzyszył rosyjski kontyngent sił pokojowych” – zaznaczono.

“Informujemy, że transport personelu wojskowego, broni i amunicji, w tym min, przez Armenię do karabaskiego regionu gospodarczego Azerbejdżanu oraz próby wyznaczenia nowych tras transpotowych w tym zakresie są rażącym naruszeniem postanowień deklaracji trójstronnej i stwarzają podstawę do wzrostu napięcia w regionie i nowych prowokacji ze strony Ormian” – podkreślono.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!