Wiadomości

29-latek z Mikołowa groził, że zastrzeli policjantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie chciał iść do więzienia, więc postanowił zastraszyć kuratora. Groził też policjantom…

Policjanci zatrzymali 29-latka z Mikołowa, który podczas rozmowy z kuratorem sądowym zagroził, że użyje broni i zabije stróżów prawa. Obezwładniony przez mundurowych agresor usłyszał zarzut wymuszania czynności urzędowych. Dziś, z wnioskiem o tymczasowy areszt, zostanie doprowadzony do miejscowego sądu.

19 kwietnia około godziny 13.00 dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał informację od kuratora sądowego o dozorowanym przez niego mężczyźnie, który próbował zmusić go, by nie składał do sądu wniosku o zastosowanie wobec niego kary więzienia. 29-latek groził też, że użyje swojej broni i zabije wszystkich policjantów. Na miejsce natychmiast skierowano mundurowych. Agresywny i nietrzeźwy 29-latek został obezwładniony.

Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile. Policjanci nie znaleźli na miejscu żadnej broni. Mieszkaniec Mikołowa trafił do policyjnej izby zatrzymań. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzut wymuszenia czynności urzędowych. Ma już na swoim koncie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Dziś zostanie doprowadzony do sądu. Śledczy wnioskują o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!