Wiadomości

Minister Rau odpowiedział szefowej niemieckiego MSZ: “Stanowisko niemieckiego rządu będzie ewoluować”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Kwestia reparacji z punktu widzenia rządu federalnego jest kwestią zamkniętą – oświadczyła przebywająca w Warszawie minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock.

– Stanowisko rządu federalnego jest znane i właśnie dlatego sformułowaliśmy wczoraj, parafowaną przeze mnie, notę. W pełni zgadzam się, że mamy wspólną odpowiedzialność za jedność w przyszłej Europie, trudno się z tym nie zgodzić. (…) Bez wątpienia mamy też wspólną odpowiedzialność wobec pokoleń przeszłych, teraźniejszych i przyszłych. Tym samym, jestem przekonany, że stanowisko niemieckiego rządu w tej kwestii będzie – w wyniku dialogu- ewoluować – odpowiedział minister spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau.

Przypomnijmy, że w poniedziałek szef polskiej dyplomacji podpisał notę dyplomatyczną w sprawie reparacji wojennych od Republiki Federalnej Niemiec. Teraz dokument zostanie przekazany Niemcom. Działania Polski w tym zakresie, komentowała we wtorek przebywająca z wizytą w Polsce szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock. Polityk, na konferencji prasowej z szefem polskiego MSZ, powtórzyła stanowisko niemieckiego rządu, odrzucające żądania Warszawy.

– Kwestia reparacji z punktu widzenia rządu federalnego jest kwestią zamkniętą. Dobra wiadomość jest taka, że mamy wspólną przyszłość – powiedziała szefowa MSZ Niemiec Annalena Baerbock.

Niemcy nie chcą płacić za zbrodnie. Szefowa niemieckiego MSZ: Kwestia reparacji jest kwestią zamkniętą

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!