Wiadomości

Skandal! Jerzy Urban ma zostać pochowany na Powązkach Wojskowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformował wicenaczelny tygodnika „Nie” Waldemar Kuchanny, „pogrzeb Jerzego Urbana odbędzie się 11 października (wtorek) o godz. 13 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie”. W rozmowie z Wirtualną Polską Kuchanny stwierdził, że… pogrzeb Urbana na Powązkach nie jest niczym kontrowersyjnym.

Jerzy Urban zmarł wczoraj w wieku 89 lat. Był redaktorem naczelnym tygodnika „Nie”. W latach 1981–89 jako rzecznik prasowy Rady Ministrów PRL, współtworzył propagandę stanu wojennego.

Waldemar Kuchanny – zastępca Urbana w tygodniku „Nie” – napisał na swoim profilu, a następnie potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską, że pogrzeb odbędzie się za tydzień we wtorek (11 października) o godz. 13 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

– Taką dostałem informację od rodziny Urbana. Będzie pochowany w grobie swoich rodziców. To są dwa groby obok siebie, proste płyty. Jakaś boczna, nierzucająca się w oczy alejka. To nie jest Aleja Zasłużonych, ale Cmentarz Wojskowy. Tam rodzina ma wykupione miejsce — przekazał dziennikarz. Ponadto Kuchanny stwierdził, że… pogrzeb Urbana na Powązkach nie jest niczym kontrowersyjnym.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!