Wiadomości

Znany dziennikarz, były red. naczelny ‘Super Expressu’ zatrzymany w związku z podejrzeniem o gwałt

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziennikarz Piotr Krysiak napisał w mediach społecznościowych, że znany dziennikarz Mariusz Z., były red. naczelny “Super Expressu” i “Przekroju” został zatrzymany przez policję w hotelu swojego znajomego. Redaktor miał zostać przetransportowany kilkaset kilometrów do warszawskiej prokuratury, gdzie później miał usłyszeć m.in. zarzut gwałtu. Informacje na ten temat podaje również dziennik “Fakt”.

“Mariusz Z., były redaktor naczelny “Super Expressu” i “Przekroju” został nad ranem zatrzymany przez policję w hotelu swojego znajomego. Dziennikarz został przetransportowany kilkaset km do warszawskiej prokuratury, w której późnym popołudniem usłyszał m.in. zarzut gwałtu” – napisał dziennikarz Piotr Krysiak na Facebooku w czwartek wieczorem. Redaktor podał tę informację jako pierwszy. Dodał, że wg. jego informacji Mariusz Z. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, a w prokuraturze czekała już na niego jego prawniczka.

“Dzisiejszą noc dziennikarz spędzi w policyjnej izbie zatrzymań. Jutro rano sąd rozpatrzy wniosek prokuratury o zastosowanie aresztu tymczasowego. Dziennikarzowi grozi 12 lat więzienia. Mariusz Z. ostatnio prowadził programy publicystyczne w “Superstacji” i “Polsat News 2”. Jest także autorem wielu książek, w tym “Vademecum dziennikarstwa” oraz “Odetchnij jeszcze raz” cykl: Elementy zbrodni” – podsumował Piotr Krysiak w czwartek wieczorem.

“Mariusz Z. (70 l.), znany polski dziennikarz, pisarz i publicysta, został w czwartek zatrzymany pod zarzutem gwałtu. Mężczyznę pod eskortą policji przewieziono do Prokuratury Okręgowej w Warszawie przy ul. Chocimskiej. W warszawskim Sądzie Okręgowym właśnie trwa posiedzenie aresztowe w jego sprawie” – czytamy w publikacji tabloidu w piątek rano.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!