Wiadomości

Facebook usuwa konta Konfederacji. Winnicki: Niektórym krytykom to się myli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już trzy razy Facebook usunął konto należące do Konfederacji. Sprawę skomentował poseł Robert Winnicki.

Mający ponad 670 tys. obserwujących profil Konfederacji Wolność i Niepodległość został usunięty z popularnego serwisu społecznościowego 5 stycznia tego roku. Politycy ugrupowania od dłuższego czasu narzekali na cenzurę oraz ucinanie zasięgów. W przeszłości platforma blokowała profile jednego z liderów formacji – Janusza Korwin-Mikkego.

W ostatnim czasie usunięte zostały również dwa inne konta należące do Konfederacji – koła poselskiego oraz “Partia, której nazwy nie wolno wymawiać”. Teraz partia polityczna powróciła z czwartą odsłoną – założono profil pod nazwą “1.256.953 gniewnych ludzi”, co odnosi się do liczby głosów, jakie oddano na Komitet Wyborczy Konfederacji Wolność i Niepodległość w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.

W sobotę do zawirowań z portalem społecznościowym Facebook odniósł się jeden z posłów koła Konfederacji za pomocą serwisu Twitter.

“Niektórym krytykom Konfederacji w kontekście bojów z korporacjami myli się gospodarka rynkowa z anarchią. Dobrze działający rynek jak najb. potrzebuje państwa jako regulatora, który ustala i pilnuje zasad + reaguje gdy powstają monopole zagrażające interesom obywatela lub narodu” – napisał Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!