Felietony

Mamy protokół zatrzymania Jacka Międlara!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na wstępie muszę napisać, że z Jackiem Międlarem nie łączy mnie w zasadzie nic, zwłaszcza że robił rzeczy dla mnie nieakceptowalne, między innymi: pomawiał Leszka Żebrowskiego o działalność agenturalną, pomawiał Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X o to, że jest ono (być może do teraz) finansowane przez powiązaną z rodziną Rothschildów fundację i „sprzedało prawdę za trzydzieści judaszowych srebrników”,  bronił sierżanta ZOMO – Huberta Czerniaka, który głosił antykatolickie brednie o Wielkiej Lechii, reprezentował wszystkie negatywne cechy kapłana modernistycznego — dla którego ważniejsze jest głoszenie kazań, aniżeli udzielanie sakramentów, negował celibat (czyżby idąc do seminarium nie wiedział jakie zasady obowiązują księży?), złamał swoją przysięgę kapłańską, a odejście usprawiedliwiał kłamliwie tym, że „homoseksualni biskupi nie zabronią mu założenia rodziny”.

Mimo wszystko, czytając protokół z jego zatrzymania muszę zaprotestować, działania policji budzi bowiem podejrzenia o tworzenie bardzo niebezpiecznego precedensu. W protokole czytamy, iż przyczyna zatrzymania to:

„Na podstawie uzyskanych informacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że Jacek Międlar będzie stwarzał w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia, nawołując w trakcie Marszu Niepodległości, 2022 pod hasłem “Polak w Polsce gospodarzem” w dniu 11.11.2022 we Wrocławiu do nienawiści na tle różnić narodowościowych mających na celu wzbudzenie niechęci i braku akceptacji wobec obywateli Ukrainy co ma chociażby potwierdzenie w publicznym nawoływaniu w sieci internet na portalu Facebook o nazwie JACEK MIĘDLAR oraz Wprawo.pl, a także prowadzonym postępowaniu przygotowawczym”

W ocenie prawnika współpracującego z Fundacją, zatrzymania na ww. podstawie jest przestępstwem przekroczenia uprawnień, ponieważ zatrzymanie prewencyjne w Polsce jest nielegalne. Natomiast podstawa podana w tak ogólnikowy sposób wygląda na wytrych, mający uzasadnić nielegalne działania policji, co rodzi poważne obawy o stworzenie precedensu, który posłuży do uderzenia w podobny sposób w polskich patriotów.

Ponadto, z informacji przez nas uzyskanych wynika, że policja nie przedstawiła żadnych dowodów na poparcie tez stawianych w akcie zatrzymania.

Ważny interes społeczny nakazuje zatem ujawnienie tego aktu zatrzymania i powstrzymanie podobnych bezprawnych działań w przyszłości, mimo mojego bardzo krytycznego stosunku do osoby Jacka Międlara.

Zdjęcie

Przemysław Holocher

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!