Wiadomości

Informacja o porozumieniu ws. dostaw irańskich rakiet balistycznych do Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wywiad wojskowy Ukrainy potwierdził informację o przygotowaniu projektu umowy na dostawę irańskich rakiet balistycznych do Rosji – informuje portal Цензор.НЕТ.

„Według wywiadu wojskowego Ukrainy latem tego roku Federacja Rosyjska podpisała kontrakt z Iranem na dostawę około 1750 bezzałogowych statków powietrznych dwóch typów – „Szahed” i „Mohajer”. Pierwsza partia takich Bezzałogowców, która przybyła do ​​Rosji, obejmowała około 350 sztuk, druga – około 250. Ze względu na sankcje, które wpływają na produkcję broni, w Federacji Rosyjskiej brakuje nowoczesnej broni. Z tego powodu Federacja Rosyjska stara się kupować broń od innych krajów – wyrzutków świata” – podano.

Wywiad wojskowy Ukrainy potwierdził informację o przygotowaniu projektu umowy na dostawę irańskich rakiet balistycznych do Rosji.

„Rozumiemy groźbę użycia rakiet balistycznych przeciwko naszemu państwu, dlatego dziś działania naszej dyplomacji, wywiadu wojskowego i innych struktur, które ciężko pracują, aby udowodnić społeczności światowej, jak niebezpieczne są dostawy broni z Iranu do Rosji, jest bardzo intensywne. Są już praktyczne rezultaty – po zademonstrowaniu dowodów Iran zmienił swoje stanowisko i przestał zaprzeczać swojemu udziałowi w dostawach broni do Rosji. Aktywne prace w tym kierunku trwają” – podsumował Skibicki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!