Wiadomości

Maja Staśko stoczy walkę na gali MMA, by… promować brak przemocy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal wpolityce.pl, Maja Staśko wystąpi na gali MMA dla celebrytów. Decyzja aktywistki wywołała gorącą dyskusję w sieci. Kontrowersje budzi fakt, że influencerka będzie walczyć na imprezie organizowanej przez rapera Malika Montanę, którego sama oskarżała o… złe traktowanie kobiet.

Staśko, która przekonuje, że zajmuje się walką m.in. z przemocą wobec kobiet, zdecydowała się na udział w walce w formule MMA podczas gali organizowanej przez organizację High League.

Na łamach portalu „Krytyki Politycznej” Staśko ujawniła na co przeznaczy zarobione w ten sposób pieniądze. 20 tysięcy złotych przeznaczy na wsparcie organizacji pomagającej mężczyznom, którzy doświadczyli przemocy. Kolejne 20 tysięcy ma przekazać Centrum Praw Kobiet. Zapowiedziała też, że wraz z Piotrem Ikonowiczem wybudują łazienkę małżeństwu, któremu odebrano dzieci. Część pieniędzy zostawi jednak dla siebie: “Mnie samej wystarczy na wynajem mieszkania, opłacenie treningów i terapii” – pisze Staśko.

To jednak nie koniec opowieści Mai Staśko. Kobieta przekonuje, że w ten sposób chce promować… brak przemocy. “Chcę promować wartości, których nie tylko na tych galach, ale i w przestrzeni publicznej nie widać: szacunek, walkę o sprawiedliwość czy brak przemocy” – stwierdziła Staśko.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!