Europa Wiadomości

Londyński urzędnik uważa, że po mieście jeździ… zbyt wielu białych mężczyzn

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zdaniem pełnomocnika burmistrza Londynu ds. turystyki pieszej i rowerowej Willa Normana na ulicach Londynu jeździ … zbyt wielu białych mężczyzn. Urzędnik zapowiedział, że podejmie kroki, by zachęcić kobiety oraz osoby z mniejszości etnicznych do jeżdżenia na rowerach, ponieważ w Londynie stanowią oni tylko 15 procent ogółu rowerzystów.

– Zbyt mało kobiet i osób pochodzących z mniejszości etnicznych jeździ rowerem w Londynie. Trzeba zrobić więcej, aby promować różnorodność wśród w dużej mierze białej, męskiej i średniej klasy społeczności rowerowej

–  uważa Will Norman.

Co więcej urzędnik uważa  za problematyczny fakt, że sieć tras rowerowych Cycle Highway “traktowana jest jak drogi szybkiego ruchu dla białych mężczyzn w średnim wieku”.

Biuro muzułmańskiego burmistrza Londynu Sadiqa Khana uruchomiło już szereg projektów, które mają przyczynić się do zwiększenia różnorodności wśród cyklistów. Jednym z nich są specjalne dotacje dla grup, które nie jeżdżą na rowerach.

Powyższy przykład świetnie obrazuje nam w jaką przepaść pchają nas coraz to bardziej kuriozalne pomysły środowisk liberalnych. Być może przyjdzie kiedyś nadejdzie dzień w którym biali mężczyźni dostaną zakaz poruszania się na rowerach lub jakimkolwiek środkiem transportu

Źródło: niezalezna.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!