Wiadomości

Lidl wycofuje ze sprzedaży produkty mięsne, w których stwierdzono obecność pałeczek salmonelli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ze sklepów Lidl wycofano partię tatara wołowego. Powodem podjęcia takiej decyzji jest obecność pałeczek salmonelli w produkcie – poinformowała klientów sieć.

Chodzi o tatar wyprodukowany przez Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. Waży 200 g, ma termin przydatności do spożycia do 3 września i numer partii 03218218.

– W trosce o bezpieczeństwo konsumentów nasza reakcja była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony – podkreśla Lidl.

Zwrot towaru dotyczy wyłącznie jednej określonej partii tatara. Sieć informuje, że wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl, wytworzone przez Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o., nie są objęte wycofaniem i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

Zakład podjął decyzję o wycofaniu z rynku produktu, bo w badaniach wykonanych przez sanepid stwierdzono obecność pałeczek salmonelli, przez co producent nie może zagwarantować pełnego bezpieczeństwa wskazanej partii produktu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!