Wiadomości

Joachim Brudziński odcina się od słów wiceministra Chorążego na temat imigracji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj wieczorem w Klubie Jagiellońskim odbyło się spotkanie z Pawłem Chorążym, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, „Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska?”.

Wiceminister Chorąży przekonywał, iż Polska musi szeroko otworzyć się na imigrantów, którym powinno ułatwiać się osiedlanie się w naszym kraju. Polska winna przy tym – jego zdaniem – ułatwić dochodzenie do otrzymania polskiego obywatelstwa, gdyż to ma „wiązać imigrantów” z naszym krajem, a także dostosować do tego celu szkolnictwa. Dziś od słów wiceministra Chorążego odciął się minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński.

„W sprawie polityki migracyjnej nie zamierzam nawet o milimetr zmieniać twardego stanowiska mojego poprzednika @mblaszczak ,przy całym szacunku dla Pana wiceministra Chorążego proszę traktować jego głos jako „akademickie dywagacje” a nie jako stanowisko rządu” – napisał na Twitterze minister Brudziński.

Jedno jest pewne – politycy PiS w temacie imigracji nie mówią jednym głosem, a przy tym czyny często rozmijają się ze słowami:

Fala imigrantów zalewa Polskę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!