Wiadomości

Liderzy PO zapowiadają masowe aresztowania wśród zwolenników PiS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poziom groteski w wykonaniu przywódców Platformy Obywatelskiej każe zadać pytanie, jakie środki psychotropowe oni biorą. Wszak normalny człowiek tak się nie zachowuje.

Do tego mamy tu do czynienia z obłędem zbiorowym. Wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby na kolejnej konferencji prasowej Schetyna ogłosił się cesarzem i zapowiedział ściganie zabójców smoka wawelskiego.

– Składamy wniosek o nowelizację Kodeksu karnego, w którym wszyscy, którzy będą wspierać Jarosława Kaczyńskiego, i tych, którzy będą głosować za odebraniem polskim sądom niezawisłości, zapłacą prawnie w wolnej Polsce – oświadczył bowiem na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie lider PO Grzegorz Schetyna.

– Jarosław Kaczyński, jako prezes ugrupowania, które w systemowy sposób łamie prawo i niszczy polską niezależność i polską wolność, zostanie oskarżony przez nas o sprawstwo kierownicze tej zbrodni – powiedział Schetyna.

Z kolei szef klubu PO Sławomir Neumann poinformował, że propozycje PO zakładają m.in. odpowiedzialność karną dla osób, które będą głosowały lub kierowały projektami niszczącymi „polską wolność, demokrację i łamiących proces legislacyjny” oraz dla tych, którzy skorzystają na takich przepisach.

– Kto, mając na celu zmianę konstytucyjnego ustroju RP w sposób sprzeczny lub niezgodny z konstytucją RP, podejmuje samodzielnie lub w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio lub pośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat pięciu – cytował zapis projektu Neumann.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!